Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Jak korzystać z biblioteki?

 

Korzystanie z usług biblioteki jest proste.Aby wypożyczać nasze zbiory trzeba zapisać się do biblioteki. Czytać książki i czasopisma na miejscu lub uczestniczyć w organizowanych przez nas imprezach można bez zapisu. Zasady korzystania z bibliotek reguluje regulamin GBP w Lubiczu.

 

Jak się zapisać do biblioteki?

Aby zostać czytelnikiem GBP w Lubiczu należy odwiedzić naszą bibliotekę lub którąkolwiek z naszych filii i dopełnić następujących formalności:

– zapoznać się szczegółowo z regulaminem dla czytelników,

– okazać dowód osobisty,

– wypełnić kartę zapisu i zobowiązać się własnoręcznym podpisem do przestrzegania regulaminu - za osoby niepełnoletnie do 15 roku życia zobowiązanie podpisuje rodzic lub opiekun prawny

– odebrać bezpłatną plastikową Kartę Czytelnika (duplikat karty wydawany jest odpłatnie - 10,00 zł.)

Procedura rejestracji odbywa się tylko raz, a otrzymana Karta Czytelnika upoważnia do wypożyczania książek we wszystkich bibliotekach naszej gminy.

 

Zasady wypożyczania zbiorów:

- Czytelnik może jednorazowo wypożyczyć 10 książek i audiobooków (łącznie)

- Zbiory wypożyczane są na okres nie dłuższy niż 60 dni. W uzasadnionych przypadkach bibliotekarz może zezwolić na wypożyczenie większej ilości zasobów.

- Bibliotekarz może przesunąć termin zwrotu książki, jeśli nie ma na nie zapotrzebowania ze strony innych czytelników.

- Za przetrzymanie zbiorów naliczone są opłaty - 0,05 zł za 1 vol/1 dzień

- W przypadku zagubienia lub zniszczenia książki, należy odkupić daną książkę lub przekazać inną, przydatną bibliotece, ale nie mniejszej wartości.

- Istnieje możliwość zamawiania materiałów osobiście w bibliotece bądź zdalnie przez Konto Czytelnika w Katalogu on-line biblioteki. Zamówione materiały oczekują na odbiór 5 dni. Jeżeli w tym czasie użytkownik nie zgłosi się po nie, zamówienie zostanie anulowane.

 

W jaki sposób posiadacze Karty Czytelnika mogą założyć konto biblioteczne:

Krok 1: Wejdź na stronę www.szukamksiazki.pl

Krok 2: Dokonaj rejestracji poprzez nr PESEL i nr Karty czytelnika. Wybierz login i hasło.

Krok 3: Zaloguj się

Krok 4: Teraz masz wgląd w swoje konto biblioteczne, możesz przeglądać katalogi, zamawiać książki, system poinformuje o zbliżającym się terminie zwrotu książki i ewentualnych zaległościach.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny